In Midden Betuwe Totaal vertelt bergbeklimmer Melvin Redeker over de lessen die hij tijdens expedities leert over angst, samenwerken en omgaan met onzekerheid. Tijdens expedities worden emoties, keuzes en onderlinge afhankelijkheid uitvergroot. “Eigenlijk is het beklimmen van zo’n berg gewoon een metafoor voor het gewone leven”, aldus Melvin.
Lees het interview in de Midden Betuwe Totaal

Volgens Melvin speelt angst daarbij een belangrijke rol. Angst helpt om scherp te blijven en risico’s serieus te nemen. Juist in extreme omstandigheden wordt duidelijk hoe belangrijk voorbereiding, communicatie en vertrouwen binnen een team zijn. Zoals hij in het artikel aangeeft: “Met z’n allen op de top of niet.” Het gezamenlijke doel staat centraal tijdens een expeditie.
In het interview vertelt Melvin hoe expedities hem leren om stap voor stap met uitdagingen om te gaan. Onder zware omstandigheden draait het niet alleen om fysieke kracht, maar vooral om mentale veerkracht, samenwerken en het vermogen om beslissingen te nemen wanneer omstandigheden veranderen.
Vanuit zijn expedities vertaalt Melvin Redeker inzichten over teamwork, vertrouwen, verandering en functioneren onder druk naar situaties binnen organisaties en teams. De ervaringen op een bergwand maken zichtbaar hoe mensen reageren wanneer spanning, onzekerheid en verantwoordelijkheid samenkomen.